Марица изигра контролна среща в шампионатната пауза. Тя се проведе в петък, а съперник в нея бе елитният Берое. Приятелската среща се проведе на терена до стадион “Берое” в Стара Загора, а домакините спечелиха с 3:1.

Треньорският щаб на Марица даде почивка на капитана Валери Домовчийски, Мартин Газиев и вратаря Илия Николов. Йордан Пейчинов и Георги Иванов са с контузии и също не взеха участие, Милен Танчев също пропусна двубоя по медицински причини. Четирима юноши бяха включени в групата за мача, като всички те взеха участие и се представиха добре. В контролата играха и всички състезатели от групата за мача.

Марица показа добра игра, въпреки промените в състава и в голяма част от двубоя тимът бе равностоен противник.

В 13-та минута домакините поведоха с 1:0 след корнер и засичане с глава ма Мара. В 30-та минута червен картон получи Мечев от състава на Берое, но той бе заменен с друг играч поради взаимна договорка. В 36-та минута “жълто-сините” изравниха. Симеон Вешев изведе Радослав Апостолов, който центрира и Георги Трифонов с глава се разписа за 1:1. При този резултат завърши първата част.

През втората част бяха извършени много промени. Домакините реализираха два гола в 53-та и 60-та минути. Първо Трибуле направи 2:1 след грешка при изнасянето на топката, а седем минути по-късно Йорданов с хубав удар от дистанция, точно под сглобката на гредите, покачи на 3:1. До края на двубоя друг гол не бе отбелязан и резултатът се запази.

Следващият официален двубой на Марица е на 31 март, петък, от 15:30 часа, когато пловдивчани гостуват на Лудогорец II в Разград.

Марица: Петър Начев, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Христиан Димитров, Олджай Алиев, Стефан Попов, Ифеани Дейвид, Симеон Вешев, Георги Трифонов, Айкут Янъков (Виктор Петков, Джошуа Харис, Станислав Маламов, Станислав Василев, Веселин Марчев, Сали Садъков, Дъглас Иваноф, Петър Атанасов, Соломон Джеймс)