Марица загуби с 0:1 гостуването си на Марек и записа трета поредна загуба в първенството.

В 19-та минута Марица имаше претенции за дузпа. Мариян Тонев беше изведен сам срещу вратаря на Марек и падна в наказателното поле, но съдията не отсъди наказателен удар.

Марек реализира в 42-та минута, когато след бърза контра Евгений Илиев подаде към Александър Близнаков, който центрира по тревата и намери много добре Димитър Панталеев, който засече за 1:0.

В началните минути на втората част Симеон Вешев можеше да изравни, но ударът му срещна страничната греда.

В 58-та минута Домовчийски стреля, но вратарят Пламен Младенов успя да отрази.

В 89-та минута удар на Даниел Васев срещна напречната греда.

Марица опита да стигне до изравнителен гол в добавеното време, но не успя и записа трета поредна загуба.

Следващият мач на Марица е срещу Дунав в Русе от предварителния кръг в турнира за Купата на България в събота.

Марек: Пламен Младенов, Румен Гьонов, Антонио Арсов, Христо Каймакански, Кристиян Любенов, Евгений Илиев, Александър Близнаков, Димитър Атанасов, Милен Иванов, Димитър Панталеев, Евгени Тунтев

Марица: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Мартин Газиев, Сами Мехмедов, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски, Мариян Тонев