Марица загуби гостуването си на Хебър с 2:0 с голове в самия край на мача. Двата отбора си размениха по едно полувреме, но домакините успяха да спечелят с попадения в 89-та и 3 минути след изтичането на редовното време. Срещата от 32 кръг от шампионата във Втора лига се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

За пловдивчани срещата пропусна Милен Танчев, който бе наказан за една среща за натрупани жълти картони. Томислав Папазов и Георги Търтов са наказаните от състава на домакините и също пропуснаха мача.

През първата част пловдивчани бяха по-добрият тим на терена и създадоха няколко голови положения. Тимът на Николай Димитров играеше повече с топката и контролираше играта. Теодор Фърков с мощен, плътен удар можеше да открие резултата в 15-та минута, но вратарят на домакините Дебърлиев спаси. Мариян Тонев също имаше шанс пред себе си, но ударът му мина на сантиметри покрай страничната греда. Петър Атанасов технично прехвърли вратаря на Хебър със свой удар, но кълбото мина малко над напречната греда. Още няколко неточни удара по посока на вратата на тима от Пазарджик лишиха Марица от предина през първите 45 минути. „Жълто-сините“ създадоха доста атаки по фланга, но центриранията и извеждащите пасове по земя не винаги бяха точни. Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

През втората част домакините надиграха пловдивчани и създадоха доста положения. „Зелените“ често си служиха с центрирания, които носеха опасности, на няколко пъти се създаваха разбърквания в наказателното поле. Няколко удара бяха блокирани от защитниците на Марица, а стражът Илия Николов отново бе на висота. Йордан Пейчинов и Теодор Фърков бяха заменени принудително, поради контузии след получени удари. В средата на полувремето домакините вкараха топката във вратата, но след сигнал за засада и попадение не бе отчетено. В оставащите минути домакините упражниха сериозен натиск. В 89-та минута тимът от Пазарджик достигна до гол след корнер. Ивайло Михайлов отбеляза попадението за Хебър. След гола, в малкото оставащо време, пловдивчани рискуваха, като се опитаха да стигнат до голова възможност, чрез няколко дълги топки и центрирания, но се оголиха в отбрана. Това даде възможност на домакините да контраатакуват опасно. В 3-та минута на добавеното време Тодор Чаворски отбеляза за 2:0. Илия Николов спаси първия удар, но нямаше шанс при добавката.

Марица продължава да заема 9-та позиция с 46 точки. В четвъртък, 21 април, „жълто-сините“ са домакини на Септември (Симитли). Срещата е от 33-ти кръг и ще се играе на стадион „Марица“ в Пловдив.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Мартин Лазов), Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Теодор Фърков (Станислав Маламов), Янко Ангелов, Валери Домовчийски (Илиян Йорданов), Веселин Марчев (Ангел Грънчов), Мариян Тонев, Петър Атанасов (Айкут Янъков)

Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Радослав Терзиев, Ивайло Найденов (Георги Каракашев), Цветелин Тонев, Александър Бастунов (Китан Василев), Олег Димитров, Евгени Игнатов (Ивайло Михайлов), Октай Хамдиев (Мартин Вълчинов), Емануил Манев, Живко Петков (Тодор Чаворски)