"Марица" загуби гостуването си на "Янтра" в Габрово. Двубоят бе от 4-ти кръг на шампионата във Втора лига, а "жълто-сините" отстъпиха с 4:1.

Извън групата за мача останаха контузения Мартин Газиев и Сали Садъков, който е болен. За пръв път в тимовия лист на представителния тим попадна юношата Емилео Макавеев.

Мачът започна лошо за "Марица", като още в 20-та секунда главата на Веселин Марчев бе спукана след удар с лакет на Иван-Йоанис Атанатос. След намеса на медицинския екип нападателят продължи срещата с превързана глава, но се наложи повторно да му се оказва лекарска помощ в 14-та минута. Домакините се възползваха от численото си предимство и откриха резултата чрез Иван Василев. В 24-та минута Божидар Томовски удвои с хубав гол, засичайки с воле центриране. В 39-та минута Веселин Марчев намали на 2:1. След статично положение топката се върна към Марчев, който с хубав удар отбеляза третия си гол от началото на сезона.
В 65-та минута влезлият на полувремето Милен Танчев получи контузия и се налижи да бъде заменен. С човек повече на терена домакините стигнаха до трети гол чрез Тони Иванов, който на практика предреши изхода на мача. В 73-та минута Емил Колев оформи крайният резултат.

"Марица" заема 9-то място във временното класиране с 6 точки. На 13-ти август, неделя, "жълто-сините" са домакини на "Черноморец" (Бургас). Срещата е от 18 часа на стадион "Марица".
МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Атанас Ташолов, Саломон Джеймс, Стефан Попов (Свилен Щерев), Ифеани Дейвид, Георги Трифонов (Милен Танчев (Христиан Димитров)), Веселин Марчев (Петър Атанасов), Валери Домовчийски (капитан), Станислав Маламов (Олджай Алиев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Наско Христев, Емилео Макавеев, Ангел Пеев. Треньор: Николай Димитров