Марица победи Хебър с 3:1 в дербито на кръга във Втора лига. Грънчов откри за пловдивчани, а Манев изравни. С голове за Мариян Тонев от дузпа и Милен Танчев Марица стигна до победата.

В 12 минута удар на Марчев премина покрай вратата.

В 18-та минута Маламов изведе чудесно Тонев и той вкара,но голът беше отменен заради засада.

Хебър отговори с удар на Хамдиев над вратата

В 35-та минута удар на Чаворски с глава премина покрай вратата.

По-късно Живко Петков стреля, но Илия Николов спаси.

В добавеното време на първата част Марица откри, Праматаров центрира от корнер, а рожденикът Ангел Грънчов засече с глава и реализира - 1:0.

В 55-та минута Живко Петков стреля с глава над вратата.

Последва и неточен удар на Манев.

В 58-та минута Маламов засече центриране на Марчев с глава, но Дебърлиев улови.

В 60-та минута Ивайлов Михайлов изравни след удар в наказателното поле и рикошет в играч на Марица - 1:1.

В 68-та минута Марчев засече центриране на Праматаров от корнер, но ударът премина покрай вратата.

В 74-та минута удар на Евгени Игнатов беше спасен от Илия Николов.

Две минути по-късно Маламов беше изведен добре и стреля, но покрай вратата.

В 80-та минута Радослав Терзиев фаулира в пеналта Марчев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Мариян Тонев и той не сгреши - 2:1 за Марица.

В 88-та минута Марица реши всичко, след като влезлия през второто полувреме Милен Танчев прехвърли от близо 25 метра Дебърлиев за 3:1 за маричани.

Марица е с 20 точки на седмото място, а Хебър е трети с 28 точки.

Следващата седмица Марица гостува в Симитли на Септември.

Марица: Илия Николов, Ангел Грънчов, Илиян Йорданов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Янко Ангелов, Александър Праматаров (Милен Танчев 69 мин.), Валери Домовчийски (Айкут Янъков 82 мин.), Веселин Марчев (Мартин Газиев 82 мин.), Мариян Тонев, Станислав Маламов (Димитър Аврамов 89 мин.)

Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Александър Бастунов (Евгени Игнатов 46 мин.), Георги Каракашев, Емануил Манев, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски (Ивайло Михайлов 56 мин.), Живко Петков (Жак Пехливанов 69 мин.)