Марица победи като гост с 3:1 срещу Загорец в дербито на Югоизточната Трета лига. Маричани направиха пълен обрат, след като губиха с 0:1 след гол на Пламен Иванов до 67-та минута, но с попадения на Петър Шопов и Олджай Алиев на два пъти направиха пълен обрат.

В 54-та минута Иван Стоянов навлезе в наказателното поле и беше спрян, но от легнало положение успя да продължи топката към Пламен Иванов, който откри резултата.

В 67-та минута Марица успя да изравни, след като Праматаров изведе Петър Шопов, който овладя и с хубав удар преодоля Караманов за 1:1.

В 73-та минута Марица направи пълен обрат. След страхотна самостоятелна акция на Олджай Алиев. Алиев си нагласи топката за изстрел и реализира страхотно попадение.

В 76-та минута Алиев успя да открадне топката в наказателното поле и подаде към Праматаров, който върна към Алиев и той на опразнената врата реализира за 3:1.

Така Марица продължава борбата за първото място в Югоизточната трета лига. Тимът е с 68 точки, лидерът Черноморец е с 69, а трети е Загорец с 65 точки.

Загорец: Евгени Караманов, Добромир Димитров, Александър Хардалов, Ивелин Иванов, Коста Янева, Иван Стоянов, Николай Янков, Хайри Мехмед, Явор Иванов, Пламен Иванов, Милен Митев

Марица: Илия Николов, Величков Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Милен Танчев, Олджай Алиев, Сами Мехмедов, Александър Праматаров