Марица победи с 2:1 Спартак Плевен в среща от първия кръг от Втора лига. Маричани поведоха след гол на Маламов, а след това удвоиха с гол на Милен Танчев. Почетния гол за гостите вкара бившия играч на Ботев Васил Шопов.

В 6-та минута Веселин Марчев подаде към Станислав Маламов, който откри резултата. Голът на Маламов беше и първото попадение за новия сезон във Втора лига.

В 66-та минута Милен Танчев удвои.

В 71-та минута бившият играч на Ботев Васил Шопов намали резултата, но гостите не успяха да вземат нещо повече от мача.

Така Марица стартира с победа новия сезон във Втора лига, а в следващия кръг тимът е гост на дубъла на ЦСКА 1948.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Ифеани Дейвид, Веселин Марчев, Валери Домовчийски, Георги Трифонов, Стефан Попов, Саломон Джеймс, Станислав Маламов

Спартак Плевен: Станислав Антонов, Димитър Калчев, Иво Върбанов, Виктор Иванов, Иван Бакалски, Руси Чернаков, Слав Петков, Васил Шопов, Боримир Карамфилов, Стефан Христов, Христиан Петков