Марица записа първата си победа от месец насам и победи с 3:0 като домакин Янтра Габрово в двубой от 23-ия кръг на Втора лига. Последната победа на маричани беше точно преди месец на 18 февруари срещу Литекс.

В 28-та минута след многоходова акция Георги Трифонов намери Станислав Маламов и той отблизо откри резултата.

В 80-та минута Ифеани Дейвид изведе сам срещу вратаря на Янтра Радослав Апостолов и той удвои.

В 86-та минута Веселин Марчев с глава оформи крайния резултат.

Марица удари и греда чрез Валери Домовчийски.

С успеха Марица събра 32 точки и е на 8-то място, а Янтра е на 11-та позиция с 28 точки.

За Марица предстои пауза заради националните отбори, а следващият мач на отбора ще е на 31 март - гостуване на дубъла на Лудогорец.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Георги Трифонов, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски

Янтра: Християн Василев, Георги Върбанов, Георги Недков, Добромир Бонев, Ивайло Михайлов, Иван Василев, Мартин Ангелов, Петър Иванов, Петър Казаков, Тони Иванов, Михаил Минков