Марица записа втора победа във Втора лига, след като победи с 3:1 тима на Спортист Своге като домакин в среща от 3-ия кръг. Маричани откриха чрез Марчев, Бастунов изравни, но Маламов и отново Марчев донесоха успеха на домакините.

В 5-та минута Газиев центрира от фаул, а Мирослав Пушкаров засече с глава, но ударът му премина покрай вратата.

В 14-та минута Марица откри, след като Станислав Маламов центрира в пеналта, а Веселин Марчев засече с глава и откри резултата.

В 37-та минута след центриране от корнер Александър Бастунов успя да засече и изравни - 1:1.

В 62-та минута Маламов стреля от фаул, но Гошев боксира в корнер.

В 67-та минута влезлият през втората част Свилен Щерев отправи страхотен удар от фаул, който Гошев успя да избие.

В 69-та минута Марчев пусна страхотен пас към Маламов, който пое топката, навлезе в наказателното поле и реализира много хубаво попадение за 2:1.

В 73-та минута Щерев пробва да прехвърли Гошев, но топката срещна напречната греда.

4 по-късно Щерев отново беше близо да реализира. Той изпълни отново перфектно пряк свободен удар, но Гошев изби в корнер.

В 89-та минута Марица реши всичко, влезлият като резерва Олджай Алиев подаде към Веселин Марчев, който с хубаво изпълнение оформи крайното 3:1.

С победата Марица събра 6 точки и е на петото място, а Своге е 13-ти с 3 точки.

В следващия кръг Марица гостува на Янтра.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Саломон Джеймс, Стефан Попов, Ифеани Дейвид, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Валери Домовчийски

Спортист Своге: Иван Гошев, Мартин Сандов, Павлин Чиликов, Лионел Самба, Владимир Сиромахов, Александър Бастунов, Мартин Кръстев, Иван Аврамов, Радослав Живков, Владимир Семерджиев, Калоян Стефанов