Марица отстрани Дунав (Русе) и продължава напред в турнира за Купата на България. Двубоят в Русе завърши наравно 1:1 в редовното време и продълженията, а при дузпите пловдивчани спечелиха с 2:4. Срещата очаквано предизвика сериозен зрителски интерес в крайдунавския град.

През първата част Марица доминираше изцяло. Мариян Тонев в 17-та минути изведе пловдивчани напред, след като прекрасно засече центриране отдясно. На три пъти гредите спасиха домакините в този мач. През първото полувреме Даниел Спасов и Мариян Тонев нямаха късмет при ударите си, а през втората нов удар на Даниел Спасов се отби в гредата след намеса на бранител на Дунав. Освен гредите маричани имаха още няколко сериозни шанса за гол, но не успяха да реализират. Домакините имаха едно сериозно положение в края на първото полувреме, когато Илия Николов показа класа и изби. В 60-та минута русенци успяха да изравнят след корнер. Йордан Димитров засече центрирането на Джан Хасан. Реферът Мартин Великов подмина положение за дузпа в полза на Марица в края на мача. Илия Николов се намеси още веднъж до края на мача, спасявайки удар под гредата.

При дузпите точни за Марица бяха Мариян Тонев, Янко Ангелов, Александър Праматаров и вратаря Илия Николов, а дузпата на Веселин Марчев беше спасена. Преди да реализира от бялата точка Илия Николов спаси две от четирите изпълнени от домакините дузпи и бе с основна заслуга за успеха при наказателните удари, превръщайки се в герой за своя тим.

Така съвсем заслужено, макар и драматично, Марица се класира за 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Съперник на маричани в този етап ще бъде елитният Славия, като двубоят ще бъде в Пловдив.

Дунав: Винченцо Ангелов, Василен Марков, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Преслав Петков, Диян Димов, Димитър Тодоров, Мирослав Георгиев, Йордан Димитров, Симеон Иванов, Кристиан Тасков

Марица: Илия Николов, Величко Величков (Георги Иванов), Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Илиян Йорданов), Симеон Вешев, Веселин Марчев, Милен Танчев (Теодор Фърков), Станислав Маламов, Янко Ангелов, Айкут Янъков (Александър Праматаров), Мариян Тонев