Марица продължава напред за Купата, след като победи като гост с 3:2 Левски Раковски.

Даниел Колев откри за домакините в 21-та минута.

Симеон Вешев успя да изравни в 51-та минута, а пълният обрат направи Йордан Пейчинов в 56-та минута.

В 70-та минута отново Симеон Вешев вкара за 3:1.

Домакините се върнаха в мача с гол от дузпа в 80-та минута на влезлия през второто полувреме Радослав Стоименов.

Маричани обаче не допусна изненада до края.

Така Марица се класира за 1/16 финалите в турнира, в който се включват отборите от елита. Все още няма дата за жребия, а мачовете трябва да се играят между 29 ноември и 1 декември.

Следващият мач на Марица е на 29 септември - домакинство на Монтана.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Петър Атанасов, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Дъглас Иваноф, Веселин Марчев

Левски-Раковски: Ивайло Неделчев, Мартин Млечков, Даниел Колев, Владимир Тенев, Виктор Стойков, Георги Брезовски, Мартин Зимбилев, Павел Павлов, Александър Вълчев, Николай Николов, Борис Йорданов