Марица се доближи до върха във Втора лига, след като победи с 1:0 Монтана. Единственото попадение вкара Валери Домовчийски още в 8-та минута.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 3-ата минута имаха претенции за дузпа. Станислав Маламов получи в наказателното поле, но след съприкосновение с бранител на гостите се строполи за на земята и претендира за наказателен удар. Претенциите му обаче не бяха уважени от главния рефер.

В 8-та минута маричани откриха резултата, след като Валери Домовчийски се разписа. Илиян Йорданов центрира в наказателното поле, а топката достигна до Валери Домовчийски, който овладя с гърди и със страхотен удар от точкана на дузпата разстреля Петров за 1:0.

В 21-ата минута гостите стигнаха до страхотен шанс, който обаче бе пропилян от Тони Иванов. Димитър Буров получи отляво и центрира много добре към Иванов, който пробва удар без забавяне, но непосредствено преди да стреля, топката тупна коварно и затрудни футболиста на гостите.

През втората част нямаше много чисти положения за двата отбора и маричани записаха много важен отбор.

С победата Марица събра 17 точки и се изкачи на 4-то място само на две от лидерите Спартак Плевен и дубъла на ЦСКА 1948.

На 7 октомври е следващият мач на маричани срещу Витоша Бистрица като гост.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Сали Садъков, Радослав Апостолов, Симеон Вешев, Станислав Маламов

Монтана: Петър Петров, Владимир Айтов, Иван Михов, Димитър Буров, Петко Ганев, Йордан Йорданов, Иван-Йоанис Атанатос,  Димитър Пройчев, Тони Иванов, Владимир Цеков, Мехди Уамри