Марица направи 1:1 с равенството срещу дубъла на Лудогорец у дома. Караангелов откри през втората част за гостите, а Димитър Аврамов изравни. Двубоят дори беше спрян за пет минути заради силна градушка.

В 7-та минута удар на Тонев беше уловен от Христов.

Последва неточен удар на 50 номер.

В 28-та минута Цветослав Петров стреля, но Николов спаси.

В 30-та минута над стадион Марица се изписа сериозна градушка, придружена с гръмотевици и много силен вятър. Съдията Благой Манов прибра двата отбора в тунела за пет минути, а след това двубоят беше подновен, но тежките условия и силния валеж продължи през целия мач.

Силна градушка удари Кършияка, спряха мача на МарицаСъдията вкара футболистите в тунела

В 35-минута Петър Атанасов изпусна хубава възможност, неговият удар премина над вратата.

В 39-та минута удар на Тонев беше избит.

В 43-минута удар отново Николов спаси изстрел на Петров.

В 46-минута Праматаров стреля от фаул, но ударът му беше спасен. Последва и неточен ударс глава на Аврамов.

В 51-та минута Владислав Найденов отправи удар, но той беше неточен.

В 67-та минута Цветослав Петров центрира в наказателното поле към Петър Караангелов засече с глава и откри резултата - 0:1.

В 70-та минута последва неточен удар на Караангелов.

Последва удар на Тонев с глава, но Христов улови.

В 76-та минута Кельовлуев стреля, но над вратата.

В 86-та минута удар на Янъков от фаул беше избит от Христов.

В 88-та минута Марица успя да изравни, Айкун Янъков центрира в наказателното поле, където с глава Димитър Аврамов засече за 1:1.

Следващата събота Марица гостува на Хебър в Пазарджик.

Марица е на деветото място с 46 точки, а Лудогорец 2 е седми с 49 точки.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Мариян Тонев (Айкут Янъков 80 мин.), Симеон Вешев, Александър Праматаров (Сами Мехмедов 80 мин.), Валери Домовчийски, Димитър Аврамов, Веселин Марчев (Станислав Маламов 60 мин.), Милен Танчев (Янко Ангелов 60 мин.), Петър Атанасов

Лудогорец 2: Дамян Христов, Методий Стефанов (Анастас Пемперски 90 +1 мин.), Алекс Луканов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов (Петър Георгиев 65 мин.), Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев (Александър Ганчев 86 мин.), Цветослав Петров (Росен Иванов 86 мин.)