Марица завърши наравно 1:1 при гостуването си на Созопол в среща от 22 кръг от шампионата във Втора лига. Двата тима изиграха инетресен мач, като голови положения не липсваха. "Жълто-сините" могат да съжаляват, че не спечелиха срещата, след като водеха през по-голямата част от игровото време и можеха да отбележат още попадения.

Срещата започна отлично за пловдивчани и те поведоха още в 6-та минута след хубава атака. Симеон Вешев центрира чудесно и Валери Домовчийски реализира за 0:1. Играчите на Марица можеха да натрупат солиден голов аванс, но Симеон Вешев не успя да продолее вратаря на домакините, а по-късно и Милен Танчев не успя да отбележи. Мариян Димитров изравни в 65-та минута с удар в близкия ъгъл, а до края на мача двата състава имаха голови положения, но резултатът остана непроменен.

След равенството Марица заема 10-то място с 29 точки. Възпитаниците на треньора николай Димитров са домакини на Янтра (Габрово) в следващия кръг. Срещата е на 18 март, събота, от 15:30 часа, на стадион "Марица".

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Валери Домовчийски, Георги Трифонов (Айкут Янъков), Милен Танчев (Ифеани Дейвид), Петър Атанасов (Станислав Маламов), Радослав Апостолов, Симеон Вешев (Веселин Марчев)

Созопол: Петър Рахнев, Мариян Димитров, Лионел Самба, Петър Генчев, Димитър Жеков, Милен Гамаков (Даниел Иванов), Гийом Тири (Георги Господинов), Галин Димов (Димитър Законов), Йохан Н'зи, Емануил Манев, Джоб Окпаначи (Борислав Трендафилов)