Марица завърши наравно 0:0 в контролна среща срещу тима на Гигант (Съединение). Приятелският мач се игра в събота, на стадиона в Съединение при доста силен вятър. Пловдивчани създадоха немалко положения, но не успяха да реализират попадение.

В двубоя не взеха участие Валери Домовчийски, Стефан Попов, Емилео Макавеев и Илиян Йорданов, които са с травми, възстановяващият се от контузия Олджай Алиев, както и Георги Вълков и Божидар Шехов, които са болни. Всички играчи от групата за мача взеха участие в него.

В началото на първото полувреме Марица стигна до две опасни центрирания, завършили без удар. Домакините също имаха едно опасно влизане, но при него също не се стигна до изстрел. В 27-та минута Веселин Марчев посрещна с глава хубаво центриране от фланга, но ударът му мина покрай гредата. В 36-та минута Марчев изпълни свободен удар, но шутът му мина на сантиметри встрани. Малко по-късно Илия Николов изби хубав удар на футболист на Гигант. В 44-та минута Димо Бакалов също беше много близо до гола, но вратарят се справи.

През втората част, в 49-та минута, вратарят на Гигант боксира удар на Соломон Джеймс. В 56-та минута и Георги Трифонов с глава не сполучи. В 67-та минута Теодор Андреев центрира добре към Марчев, който засече с глава, но вратарят спаси. Ангел Пеев също бе неточен малко по-късно. Резервният страж на Гигант се справи с няколко доста опасни ситуации предотвратявайки удари. Той спаси и силен шут на Теодор Андреев в 85-та минута. Свилен Щерев стреля от фаул над напречната греда малко преди края на мача.

Последната контролна среща на Марица е на 9 февруари, петък, от 12:30 часа, на стадион "Марица" в Пловдив, а съперник в нея ще бъде състезаващият се в Първа лига тим на Крумовград.

МАРИЦА: Илия Николов, Свилен Щерев, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Ифеани Дейвид, Георги Трифонов, Димо Бакалов, Милен Танчев, Веселин Марчев - капитан (Петър Начев, Виктор Петков - вратари, Атанас Ташолов, Янко Ангелов, Станислав Маламов, Теодор Андреев, Наско Христев, Симеон Сираков