Марица победи дубъла на Ботев с 2:1 в пловдивското дерби, което на стадион "Марица".

В началните минути Марчев проби и стреля, но Смъркалев улови.

Последва и точен удар на Георги Иванов, който беше уловен от вратаря на дубъла на Ботев.

В 13-та минута Марчев намери Олджай Алиев, който отправи удар, но Смъркалев с крак изби в корнер.

В 15-та минута Марица откри, след като Олджай Алиев с хубав удар от границата на пеналта не остави шансове на Смъркалев - 1:0.

Малко след това добра атака за Марица завърши с удар на Вешев над вратата.

В 55-та минута Ботев получи дузпа, а Лъчезар Балтанов я изпусна, след като капитанът на дубъла на "канарчетата" стреля над вратата.

В 61-та минута Симеон Вешев удвои за маричани, след като получи пас от Веселин Марчев - 2:0.

В 65-та минута дубълат на Ботев се върна в двубоя. След контра топката отиде към Акере, който центрира, а Константин Павлов реализира за 2:1.

До края на двубоя дубълът на Ботев не успя да стигне до точката и Марица спечели двубоя.

С успеха Марица е на 8-то място с 38 точки, а дубълът на Ботев е 17-ти с 26 точки и е вече на 4 точки от спасителната 14-та позиция.

В следващия кръг във Втора лига в събота Марица гостува на Монтана, а в неделя Ботев 2 приема Созопол.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Симеон Вешев, Христиан Димитров, Милен Танчев, Олджай Алиев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски

Ботев 2: Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Костадин Татаров, Никола Нейчев, Самуел Акере, Мартин Ситев, Лъчезар Балтанов, Рой Херман, Даниел Гичев, Станислав Петков, Константин Павлов