Марица загуби домакинството си на Септември в двубой от 28-ия кръг във Втора лига. Виктор Очай и Борислав Маринов вкараха за гостите, а със загубата маричани намалиха шансовете си за оцеляване шест кръга преди края.

Първото полувреме предложи сравнително слаб футбол, като положенията пред двете врати бяха твърде малко и създадени на бавна скорост. В средата на полувремето попадение на Мартин Тошев беше отменено. Юношата на ЦСКА беше изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата, но страничният съдия маркира засада. Малко по-късно Жан Пиер Да Силва пробва да застраши мрежата на Илия Николов, но ударът беше блокиран и стражът на "пиратите" улови топката.

В последните минути на първата част Йордан Йорданов от Септември (София) шутира опасно към далечния ъгъл, но Илия Николов реагира отлично и съумя да избие топката с една ръка. В 48-ата минута Георги Трифонов пропиля първата голова възможност пред рамката на Димитър Шейтанов - Станислав Маламов центрира отляво и нападателят стреля с глава, но над целта.

В 51-ата минута Септември (София) поведе в резултата. Центриране отляво принуди бранителите в жълто-синьо да изчистват топката, тя попадна у краката на Виктор Очаи, който с техничен удар наказа вратаря на Марица - 1:0 за гостуващия състав.

В 57-ата минута отборът на Иван Гешев удвои преднината си. Борислав Маринов се пребори за топката след централната линия, напредна малко и препарира стража на "пиратите" с великолепен прехвърлящ изстрел - 2:0 за Септември (София).

В 76-ата Свилен Щерев плонжира пред вратата на софиянци, но изстрелът му с глава се спря в страничната греда. Буквално секунди по-късно Борислав Маринов се размина с втори шедьовър. 19-годишният нападател на Септември беше изведен сам на скорост срещу вратаря, копна технично топката в стил "Карел Поборски", но намери гредата. Така последният съдийски сигнал дойде при 2:0 за Септември (София).

С победата Септември събра 57 точки и е втори с равни точки с лидера Спартак Варна, но с по-лоши показатели. Тимът води с цели 7 преди третия Монтана и е много близо до промоция.

Марица е на другия полюс на 16-та позиция с 26 точки вече с 6 по-малко от 14-то място, където е Беласица.

Следващият мач на Марица е на 20 април - гостуване на Добруджа.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Атанас Ташолов, Христиан Димитров, Янко Ангелов, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Георги Трифонов, Свилен Щерев

Септември: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Иван Арсов, Георги Динков, Кубрат Йонашчъ, Виктор Очаи, Йордан Йорданов, Айкут Рамадан, Мартин Тошев, Борислав Маринов, Жан Пиер Да Силва