Марица записа ценна победа като гост на Литекс. „Жълто-сините“ изиграха много силен мач и стигнаха до обрат с 1:2 срещу стабилния тим от Ловеч. И двете попадения за пловдивчани отбеляза Станислав Маламов.

В двубоя участие не взеха капитанът Валери Домовчийски, Сали Садъков и Дъглас Иванов, които са болни. Мачът пропусна и контузеният Стефан Попов, а Айкут Янъков отсъстваше по лични причини. Въпреки кадровите проблеми пловдивчани стигнаха до заслужен успех.

Срещата не започна добре за Марица, след като домакините реализираха ранен гол. Капитанов откри за домакините в 10-та минута. Илия Николов изби удар, но на втора греда Капитанов отбеляза в опразнената врата. В 45-та минута Георги Трифонов се пребори за една топка в наказателното поле, след което намери Станислав Маламов, който насочи топката между падналия вратар и защитник, застанал на голлинията.

В 58-та минута Димитър Аврамов центрира, а Маламов засече прекрасно за 1:2, отбелязвайки своя втори гол в мача. До края на срещата пловдивчани имаха още няколко отлични възможности за гол, но не успяха да направят победата си по-изразителна. Два удара на Радослав Апостолов бяха близо до целта, но първият бе избит от вратаря Орлинов в корнер, а другият бе неточен. В 89-та минута Петър Атанасов от дистанция бе неточен на празна врата, след като стражът се бе включил напред.

Марица заема 7-то място във временното класиране с равни точки с 6-тия Спартак (Плевен), като „жълто-сините“ се доближиха на 3 точки от челната тройка. За тимът предстоят две поредни, но трудни домакинства. В първото от тях възпитаниците на треньора Николай Димитров приемат бойкия отбор на Дунав (Русе), а във второто – фаворитът за влизане в Първа лига Етър.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид (Петър Атанасов), Милен Танчев, Радослав Апостолов, Станислав Маламов (Христиан Димитров), Георги Трифонов (Симеон Вешев), Веселин Марчев (Йордан Пейчинов)

Литекс: Марин Орлинов, Георги Радев, Матия Пейович, Александър Бучков (Иван Пенев), Иван Иванов, Христо Иванов (Мерт Дурмуш), Георги Стайков (Йоан Лозанов), Илиян Капитанов, Юсеин Касов (Сулиман Абдулганию), Виктор Василев (Евгени Игнатов)