Марица допусна нова загуба във Втора лига и загуби гостуването си на Дунав с 1:2. Двубоят беше от 27-ия кръг от Втора лига и се игра в Русе.

Марица започна чудесно двубоя и Станислав Маламов в 6-та минута успя да открие резултата.

В 45-та минут обаче Джан Хасан успя да изравни.

Домакините стигнаха до успеха с гол в самото начало на второто полувреме чрез Луис Пахама.

С поражението маричани остават в зоната на изпадащите с 25 точки на 16-то място на 3 от спасителното 14-то място, където в момента е Беласица с 28 точки, но тимът от Петрич играе утре срещу Добруджа.

Дунав събра 35 точки и диша доста по-спокойно.

Следващата събота Марица е домакин на Септември, който е втори и почти сигурно ще спечели промоция за елита.

Дунав: Дамян Дамянов, Галин Минков, Мирослав Будинов, Стоян Предев, Никола Колев, Кристиян Господинов, Симеон Вешев, Джан Хасан, Станислав Нечипоренко, Луис Пахама, Николай Дичев

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Саломон Джеймс, Свилен Щерев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Стефан Попов, Янко Ангелов, Веселин Марчев, Георги Трифонов