Отборът на Марица постигна ценно равенство 1:1 при гостуването си на Литекс в мач от 10-ти кръг от първенството на Втора лига. Жълто-сините играха стабилно, показаха добра тактическа дисциплина и заслужено спечелиха точката. Първата част бе относително равностойна, като положенията пред двете врати бяха малко. Опитния Искрен Писаров успя да изведе домакините напред в резултата в 34-та минута, след като засече с глава добро центриране.

И през втората част двата тима играха равностойно. В 53-та минута при една опасна атака на маричани Венцислав Гюзелев бе повален в наказателното поле и съдията Давидов отсъди дузпа, но спести червения картон на играча на домакините. Потърпевшият Гюзелев реализира отсъдената дузпа и изравни. След гола домакините опитаха да променят нещата, но “жълто-сините” се бранеха организирано, като не пропускаха да контраатакуват във всеки удобен момент.

Домакините два пъти удариха гредите на вратата на Илия Николов. И въпреки близо осем минутното продължение назначено от рефера Давидов и множеството статични положения, отсъдени от него, до края на мача нов гол не падна и двата отбора поделиха точките.

Така Марица вече има 10 точки в своя актив и заема 12-то място преди утрешните двубои. В следващия кръг “жълто-сините” приемат тима на Локомотив  (Горна Оряховица), като има вероятност мачът да се играе на стадион “Марица”, ако ремонтните работи приключат навреме. Срещата е на 13 октомври, петък, от 16 часа.

В мач от югоизточна трета лига Сокол Марково завърши 3:3 в голов трилър срещу гостуващия Ямбол и заема 6-то място в класирането с 16 точки. Другите резултати: Загорец - Борислав 2:0, Миньор Раднево - Асеновец 4:0, Атлетик Куклен - Раковски 1:0, Розова долина - Карнобат 0:3, Гигант Съединение - Арда 1:1, Димитровград - Евроколеж 2:1.