“Марица” се върна на победния път, след успех с 2:3 над ОФК “Карнобат” като гост в среща от 8 кръг в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят под красивата дъга на стадион “Ганчо Хардалов” пропуснаха петима основни футболисти от състава, воден от Николай Димитров. С контузии са Димитър Юруков, капитанът Тодор Тимонов, Даниел Спасов и Величко Величков. По здравословни причини отсъства и Йордан Пейчинов. Така групата за мача бе от едва 14 полеви фитболисти. Младите състезатели, които ги заместиха показаха воля за победа и себераздаване, с което заслужиха победата. Като цяло срещата бе интересна и оспорвана. За отбелязване е и слабото съдийство на Иван Пенчев, който сам се компроментира в иначе коректния двубой.

Двубоят започна с едноминутно мълчание, в памет на две момчета на по 17 г., загинали в автомобилна катастрофа. Двамата бяха част от детско-юношеските школи на ОФК „Карнобат“ и ОФК „Несебър“.

Ръководството на ОФК „Карнобат“ изказва съболезнования пред близките и роднините на момчетата.

Първата част започна с натиск на домакините, но постепенно младите състезатели на “Марица” влязоха в ритъм и показаха, че ще се борят за успех. Така в 18-та минута, след центриране от корнер на Мартин Анастасов топката достигна до Георги Георгиев, който с лекота откри за 0:1. Две минути по-късно Олджай Алиев получи добър пас отляво, надигра технично защитник на домакините и насочи много добре топката за 0:2. До края на полувремето резултатът се запази без промяна и пловдивчани се оттеглиха с два гола преднина. С няколко добри намеси вратарят Илия Николов отново показа класата си и имаше голям принос за чистата преднина на “Марица”.

Втората част започна доста динамично. В 48-та минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която бе ополотворена от Георги Калоянов, а резултатът намален. Само две минути по-късно домакините стигнаха до равенството, след като Ненко Петров. Той реализира след пробив отляво и центриране на Антон Атанасов. До края на срещата главният съдия се постара с отсъждане на леки нарушения в полза на домакините да оставя топката в тяхно притежание в голяма част от времето. Въпреки това пловдивчани не се отказаха да се борят за пълен успех. В 56-та минута Олджай Алиев получи добър пас пред наказателното поле, фронтално срещу вратата. Отново продоля защитник на домакините, след което чудесно насочи за 2:3. След гола домакините организираха натиск, а пловдивчани се върнаха в отбрана. За тази ситуация спомогна и съдията Пенчев. Той обаче пропусна да отсъди чист двоен удар за връщане на топката към вратаря. “Жълто-сините” се справяха добре в отбрана в тези минути, въпреки някои пропуски в централната част на терена. Отново вратарят Илия Николов бе на висота. Неговите навременни намеси бяха ключови за това резултатът да остане непроменен до края на мача. Освен това той през всички 90 минути даваше правилни насоки на защитниците пред него, благодарение на което грешките в отбрана бяха сведени до минимум. Две минути преди да изтекат редовните 90 Милен Танчев можеше да направи победата на “Марица” по-резултатна, но неговият удар бе избит в гредата от вратаря Борислав Тотев. Вместо корнер бе отсъдено нарушение в атака, което сложи край на опита на “жълто-сините” да задържат напрежението пред вратата на домакините.

В крайна сметка срещата завърши при този резултат и “жълто-сините” постигнаха победа, въпреки сложната ситуация в състава. Поздравления заслужават всички в отбора, особено младите състезатели, които се раздадоха до край на терена.
С актив от 16 точки “Марица” заема пето място във временното класиране. В следващия кръг възпитаниците на Николай Димитров са домакини на “Родопа”. Двубоят е на 3-ти октомври, от 16 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Денис Палков, Иван Мицев (Борислав Дончев), Георги Иванов, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Христо Янчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Александър Праматаров), Петър Печенков (Мариян Бончев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Никола Кондарев. Треньор: Николай Димитров

ОФК КАРНОБАТ: Борислав Тотев, Пламен Димитров, Стоян Калпаклиев, Димитър Петров, Стоян Калев, Трендафил Момчилов, Ненко Петров, Станимир Митев, Георги Калоянов, Антон Атанасов, Даниел Стаматов. РЕЗЕРВИ: Даниел Желев, Хайри Саралиев, Димитър Дончев, Антон Иванов, Георги Тузаков, Мартин Димитров, Киро Гърков. Треньор: Георги Калоянов
Съдийски състав: ГС: Иван Пенчев, АС: Ивелин Рашев и Пламен Загоров – Стара Загора; 4-ти съдия: Петър Аспарухов - Бургас, Делегат: Кънчо Кашеров – Стара Загора