Манчестър Сити е на финал в Шампионската лига, след като победи с 4:0 Реал Мадрид. Бернандо Силва на два пъти, Мануел Аканджи и Хулиан Алварес реализираха попаденията за Сити.

В самото начало на двубоя Холанд игра с глава, но ударът му беше спасен от Куртоа.

В 21-та минута при идентична ситуация Холанд отново игра с глава, но Куртоа направи уникално спасяване с една ръка и изби в корнер.

В 23-та минута Сити успя да открие резултата, Бернардо Слива получи топката в пеналта от Де Бройне и португалецът не сгреши - 1:0.

Сити вкара втори гол в 37-та минута, когато отново Бернардо Силва реализира. Португалецът се разписа с удар с глава и удвои преднината на домакините.

В 65-та минута изстрел на Тони Кроос срещна напречната греда.

В 72-та минута Холанд стреля, а Куртоа изби крак, а топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

В 76-та минута след центриране от корнер Де Бройне центрира, а Аканджи засече с глава и реализира за 3:0.

В първата минута от добавеното време Фоудън намери чудесно Хулиан Алварес, който не остави шансове на Куртоа - 4:0.

Така Сити се класира за втори път във финал в Шампионската лига

Финалът е на 10 юни в Истанбул, а в него Манчестър Сити ще се изправи срещу Интер.