Лудогорец загуби домакинството си с 0:1 от Цървена звезда във втория си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Срещата беше изгледана от президента на БФС Борислав Михайлов.

В 4-та минута удар на Текпетей беше спасен.

В 28-та минута удар на Родич премина покрай вратата на Лудогорец.

В 64-та минута центриране на Родич стигна до Канда, който реализира и откри резултата.

Веднага след това Лудогорец отговори с удар на Текпетей, който обаче срещна напречната греда.

В 77-та минута Сисиньо получи втори жълт картон и беше изгонен.

В 80-та минута Чибота беше на добра позиция и стреля, но ударът му премина над вратата.

В другия мач Брага победи като домакин с 3:1 Мидтиланд. В класирането звезда е на първото място с 6 точки, Брага е на второто с три, а Лудогорец е с една точка. Мидтиланд е на четвърта позиция също с една точка.

В неделя Лудогорец гостува на Левски. Следващият мач в груповата фаза на Лига Европа за тима ще е на 21 октомври - домакинство на Брага.