Лудогорец загуби с 1:3 снощи от новака в елита Крумовград. Мачът се игра на клубната база на Ботев в Коматево, където Крумовград ще домакинства през този сезон.

Това обаче далеч не е първата загуба още в първи кръг за шампионите в елита.

Първият сериозен гаф е през сезон 2013-2014, когато шампионите гостуват на Любимец. Разградчани губят с 0:1 след гол на Самир Аясс в 19-та минута, а Козмин Моци е изгонен в 73-та минута.

Още следващия сезон 2014-2015 Лудогорец пак губи от новак още в първия кръг. Това се случа при гостуването на Хасково и пак с 0:1, а голмайстор е Дончо Атанасов 42-та минута. Мачът е изгледан от над 6000 зрители.

Сега орлите записаха най-голямата си загуба от новак в елита - 1:3 от Крумовград вчера.

Любопитно е, че за Любимец и Крумовград победата срещу Лудогорец беше историческа и поради друга причината - за двата отбора това беше и първият мач в елита въобще.

И в двата сезона Лудогорец стана шампион, а новаците изпаднаха от "А" група.