Отборът на Лудогорец взе комфортен аванс срещу Сутиеска, след като победи черногорците с 2:0 в първата среща между двата тима от първия кръг на квалификациите на Шампионската лига.

Текпетей отправи удар по земя от дистанция в петата минута, но топката премина встрани от целта.

В 18-ата минута Сотириу и Текпетей разиграха заучено положение от свободен удар. Сотириу отправи удар към вратата на Сутиеска, но вратарят на черногорците изби топката.

В 23-ата минута Сотириу отправи удар покрай вратата от границата на наказателното поле.

В 57-ата минута Джонатан подаде към Янков, който отправи изстрел по посока вратата от близка дистанция, но Гилен спаси.

В 66-ата минута Текпетей отправи подаване успоредно на голлинията, но Сотириу не успя да достигне до топката, след като Гилен я отклони.

В 74-ата минута Лудогорец поведе. След центриране от ъглов удар, Гилен отклони топката в страничния стълб, а тя се озова до Алекс Сантана, който имаше елементарната задача от близка дистанция да я прати във вратата на гостите.

В добавеното време на срещата Алекс Сантана пусна дълго подаване към наказателното поле на гостите. Там Каули Оливейра подаде на Матиас Тисера. Аржентинецът от своя страна прати топката за втори път в мрежата на черногорците, с което оформи крайното 2:0 за Лудогорец.

Реваншът между двата тима е на 12 юли (вторник) от 22:00 часа.