Шампионът Лудогорец се измъчи, но все пак успя да победи с 2:1 Спартак Варна в четвъртфиналите в турнира за Купата.

В 26-та минута Лудогорец успя да открие Родни Антуи пусна към Александър Белоусев, който първоначално загуби топката, но топката се удари в Нонато и изведе Белоусев сам срещу Слуга и варненци откриха - 0:1.

В 38-та минута Пьотровски центрира атрактивно с външен към Кайо Видал, който овладя и с хубав удар от воле изравни.

В 76-та минута шампионите стигнаха до пълен обрат и до победата, след като топката достигна до Мануел Шоу, а той от границата на пеналта със страхотен изстрел матира Дичевски за 2:1.

Лудогорец се присъедини към Локомотив София и стана вторият финалист в турнира за Купата на България.

По-късно днес е третият четвъртфинал между ЦСКА и Черно море.