Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА-София във финала за Суперкупата на България и грабна петия си трофей от Суперкупата.

В 29-та минута Лудогорец успя да открие резултата, когато Десподов намери с брилянтен дълъг пас включилия се на скорост Алекс Сантана и бразилският халф простреля Бусато след удар с глава от 6-7 метра.

Лудогорец удвои в 41-та минута, когато Десподов, който успя да изведе зад гърба на червената отбрана Доминик Янков, който реализира с атрактивно воле.

В 49-та минута шампионите направиха резултата класически. Вратарят на ЦСКА Бусато сгреши фатално и изчисти топката в краката на Десподов, а рикошетът се превърна в асистенция на празна врата за Сотириу, който без проблем покачи на 3:0.

Крайното 4:0 оформи, когато Десподов подаде към Чибота, който вкара четвъртия гол за Лудогорец.

В последните секунди Георги Йомов беше изгонен след втори жълт картон и тимът доигра мача с 10 човека.

Така Лудогорец вече еднолично на първото място по спечелени трофеи за Суперкупата - 5, оставяйки именно ЦСКА на второто място с четири.