Лудогорец записа много важна и разгромна победа срещу Левски с 5:1 и вече е все по-близо до поредната си титла в елита. Руан Круз откри в самото начало, а в 17-та минута Марин Петков изравни. През второто полувреме Рик Джонатан, Якуб Пьотровски, Квадво Дуа и Кайо Видал вкараха за шампионите.

Още в третата минута Лудогорец откри, след като Текпетей напредна и пусна пас в пеналта, а след разбъркване Руан Круз се оказа най-съобразителен и отправи удар, а Галчев опита да изчисти, но само довкара топката във вратата на гостите.

Левски изравни в 17-та минута, след като Галчев намери Патрик Мислович, а той подаде към Марин Петков и халфът на Левски вкара, след като прокара топката между краката на Падт.

В 23-та минута Текпетей отправи топовен изстрел от фаул, който срещна напречната греда.

Седем по-късно Джемили стреляб, получи се рикошет в Рикардиньо, но Падт спаси с една ръка. В това положение обаче беше свирена и засада.

В 41-та минута пследва удар на Марин Петков, който Падт изби.

Още в самото началото на втората част Рик Джонатан центрира от фаул към Георги Терзиев и той с глава вкара за 2:1.

В 57-та минута Текпетей насочи топката с глава към Якуб Пьотровски, който също с глава вкара за 3:1.

В 63-та минута Пьотровски беше изведен чудесно и подаде към Дуа за 4:1.

В самия край на двубоя Текпетей опита пас към Кайо Видал, а Дейвид Михалев не успя да изчисти топката и тя достигна до Видал, който оформи крайното 5:1.

В неделя Левски играе дерби с ЦСКА, а Лудогорец гостува на Пирин.

Лудогорец продължава да е лидер с 60 точки, а Левски е 4-ти с 51 точки.

Снимка: Спортал