Българският шампион Лудогорец напусна достойно Лига Европа, след като победи Аякс като гост с 1:0 насред Амстердам. Двубоят беше предрешен след първата среща, в която нидерландския колос спечели с 4:1, но Лудогорец показа характер в реванша и постигна престижна победа, въпреки че отпадна. Така тимът на Ивайло Петев ще играе в групите на Лигата на конференциите, а жребият за тях е утре.

Аякс беше без голямата си звезда Мохамед Кудус, който вкара хеттрик в Разград. Ганаецът беше продаден в Уест Хям в дните преди двубоя.

Единственото попадение вкара Матиас Тисераа в 62-та минута, когато Доминик Янков центрира в пеналта, а Тисера отправи удар, който първоначално беше спасен от вратаря на Аякс, но след това не сгреши при добавката и откри резултата.

В 76-та минута Тисера можеше да вкара втори гол и да накара нидерландците да треперят докрая. Аржентинецът получи подарък от отбраната на Аякс и моментално потърси далечния ъгъл на вратата, но топката излезе в аут.

Така Лудогорец отпадна от Лига Европа с общ резултат 2:4, но продължава в групите на Лигата на конференциите.

Лудогорец ще научи съперниците си в групите утре в 15:30 б.в.