Лудогорец загуби с 2:3 от испанския Бетис като гост във втората си среща от груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион изпусна равенството в края на двубоя, когато можеше да изравни.

В 25-та минута Миранда центрира, а Луис Енрике успя да засече с глава и да открие резултата.

В 39-та минута 41-годишният капитан на Бетис Хоакин вкара феноменален гол от дистанция и удвои преднината на домакините.

Лудогорец се върна в мача в добавеното време на първата част, когато Десподов директно от пряк свободен удар от неудобна позиция изненада Браво за 2:1.

В 59-та минута удар на Каналес от дистанция влезе за 3:1, след като Падт опита да избие, но не успя.

В 74-та минута Рик с хубав удар извън наказателното поле намали до 3:2.

До края на двубоя Лудогорец опита да изравни и изпусна чудесна възможност в края на двубоя, когато Гропер се оказа сам срещу вратаря на Бетис Браво, но не успя да направи 3:3.

В другия мач от групата Рома победи с 3:0 ХИК Хелзинки и така след първите два мача в групата Бетис е лидер с 6 точки, а Рома и Лудогорец са с по 3, на последното място е ХИК Хелзинки без точка.