Локомотив загуби с 0:1 гостуването си във Варна на Черно море. Единствения гол в първия кръг от първата шестица вкара Васил Панайотов в 11-та минута. Така Черно море вече победи поне по веднъж всеки един от елита ни през този сезон, след като само Локо беше отборът, който нямаше загуба от варненци. Освен това "моряците" са на само две точки в следващите си 4 мача и на практика да си осигурят минимум бронзовите медали в първенството.

В 7-та минута Кристиян Пешов напредна и отправи удар, но Дюлгеров изби, а след това Пешов отново стреля, но над вратата.

Черно море отговори с удар на Атанас Илиев, но Томов улови.

В 11-та минута Черно море откри резултата, след като Мазир Сула центрира чудесно в пеналта, където Васил Панайотов засече с глава и реализира за 1:0.

В 34-та минута Калкан отправи удар, но той беше неточен.

Малко по-късно Марти Райнов стреля с глава, но Дюлгеров спаси.

В самото начало на първата част Пешов се озова на добра позиция, но Дюлгеров спаси удара му.

В 60-та минута Мазир Сула стреля, но Томов улови.

В 76-та минута Уеслен засече центриране от фаул с глава и топката премина голлинията, но голът беше отменен заради засада.

В 81-та минута Сула отправи удар от дистанция, а Томов направи страхотно спасяване и изби в корнер.

В 86-та минута Едгар Пашеко отправи опасен удар след бърза атака за домакините, но Томов спаси.

Така Черно море е трети с 65 точки, а Локомотив е четвърти с 55 точки.

Следващият мач на Локо ще е след 9 май - гостуване на Крумовград.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Алварес, Илиан Илиев (Едгар Пашеко 79 мин.), Мазир Сула, Андреяс Калкан (Уеслен 69 мин.), Атанас Илиев (Исмаил Иса 79 мин.)

Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Ефе Али (Петър Андреев 73 мин.), Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Мартин Райнов, Ивайло Иванов (Христо Иванов 89 мин.), Кристиян Пешов (Владимир Медвед 84 мин.), Мартин Петков (Димитър Илиев 89 мин.), Мичи Нтело

Снимка: ПФК Черно море