Локомотив се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата, след като победи с 1:0 Марек като гост в 1/16 финалите в турнира. Единственият гол вкара Петър Витанов в края на първото полувреме.

В 11-та минута удар с глава на Иван Калайджийски стреля с глава, но Хоркаш улови.

След това имаше два неточни удара за двата отбора на Александър Близнаков и Александър Василев.

Единственото попадение отбеляза Петър Витанов, който се завърна като титуляр след контузия. Голът падна в последните секунди на първата част. Бабакар Дион свали с глава към Витанов, който със страхотен шут от точката на дузпата вкара за 0:1.

През втората част гол на влезлия през втората част Карагарен в 55-та минута беше неточен.

В 72-та минута удар на Димитър Илиев излезе в аут.

Малко след тази ситуация Джовани стреля с глава, но бранител на Марек изчисти от голлинията.

Локомотив имаше още два шанс до края на мача да удвои преднината си. Първо Боруков стреля от точката на дузпата, но изстрелът му премина над вратата. След това Ивайло Димитров стреля, но Пламен Младенов спаси.

Локомотив ще гостува на победителя от двубоя Литекс и Черно море в осминафиналите.

Марек: Пламен Младенов, Росен Йорданов, Боян Стойнев, Александър Башлиев, Иван Калайджийски, Димитър Илиев, Александър Близнаков, Георги Божилов, Веселин Любомиров, Николай Ганчев, Милен Иванов

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Луан, Райън Бидунга, Александър Василев, Джовани, Пиер Зебли, Петър Витанов, Димитър Илиев, Бабакар Дион, Евандро

Снимка: Спортал