"Ливърпул" избухна и надви с 9:0 "Борнемът" след като загуби с 1:2 дербито от "Манчестър Юнайтед" миналата седмица.

Още до полувремето резултатът вече бе 5:0 след попадения на Диас, Елиът, Александър-Арнолд, Фирмино и Ван Дайк. След почивката Мефам си вкара автогол, а след това Фирмино, Карвальо и Диас доведоха до разгрома.

Шампионът "Манчестър Сити" извърши обрат от 0:2 за едно полувреме при домакинството на "Кристъл Палас". Джон Стоунс си вкара автогол още в 4-ата минута, а в 21-ата Андерсен направи 2:0 за гостите. Лондончани обаче рухнаха през втората част и след гол на Бернардо Силва и хеттрик на Ерлин Халанд обърнаха всичко.

С гол на Бруно Фернандес в 55-ата минута "Манчестър Юнайтед" надви с 1:0 като гост един от най-неудобните си съперници "Саутхемптън".

Още в 28-ата минута "Челси" остана с 10 човека на терена заради втори жълт картон на Галахър, но това не му попречи да удари с 2:1 "Лестър" след две попадения на Рахийм Стърлинг. Харви Барнс успя само да намали резултата.

"Брентфорд" и "Евертън" завършиха 1:1, като Джаелт изравни 5 минути преди края за домакините.

"Брайтън" надви с 1:0 "Лийдс" с гол от дузпа на Грос.