Ливърпул победи без проблем Манчестър Юнайтед с 4:0 в отложена среща от 30-ия кръг във Висшата лига. С успеха "мърсисайдци" станаха първи поне за следващите 24 часа - преди двубоя на Манчестър Сити с Брайтън утре.

Ливърпул започна вихрено двубоя и още в 5-та минута Лукас Диас успя да открие резултата, той получи пас по тревата от Мохамед Салах.

В 7-та минута феновете на Ливърпул с бурни аплодисменти дадоха кураж на Кристиано Роналдо. Звездата на Манчестър Юнайтед не игра в днешната среща, защото вчера загуби едно от новоредните си деца.

В 22-та минута Мане изведе превъзходно Салах в пеналта, който с хубав удар не сгреши и удвои преднината на Ливърпул.

В 68-та минута резултатът стана класически, след като Лукас Диас пусна към Мане, а той с едно докосване отбеляза.

В 85-та минута и Мохамед Салах се разписа за втори път, след като излезе сам срещу Де Хеа и го прехвърли за 4:0. С това попадение Салах стана първият футболист във Висшата лига, който е отбелязвал пет гола на Манчестър Юнайтед в един сезон.

Ливърпул поведе в класирането със 76 точки, а утре Сити може да си върне първото място ако победи у дома Брайтън.