Българският национал Илия Груев и неговият Лийдс не успяха да спечелят директна промоция за Висшата лига, след като тимът загуби у дома от Саутхямптън с 1:2, но дори и победата нямаше да стигне за промиция, защото основният конкурент Ипсуич спечели у дома с 2:0 срещу Хъдърсфийлд и си осигури промоция за първи път от 22 години насам.

Иначе в двубоя Груев започна мача като титуляр и беше заменен в 82-та минута от Джо Гелхард.

Армстронг откри в 18-та минута за Саутхямптън, а Пиру само три по-късно изравни.

Смолбоун обаче вкара за 1:2 за гостите в 35-та минута и двубоят завърши при този резултат.

Така промоция за Висшата лига печелят Лестър, който се завръща в елита след година отсъствие и Ипсуич, който ще играе в английския елит за първи път от цели 22 години.

Четири тима продължават борбата за последното трето свободно място, а то ще се реши след плейофи.

Лийдс ще спори със Саутхямптън, Уест Бромич и Норич.

Играя се полуфинални плейофи по два мача на разменено гостуване, а победителят се класират за финал, който ще е на Уембли в един мач на директна елиминация.

Тимът ще играе в полуфиналите срещу Норич, а първата среща е на 12 май като гост, Лийдс ще е домакин на 16 май.

От Чемпиъншип отпаднаха Бирмингам, Хъдърсфийлд и Родъръм, които ще играят в Лига 1 през новия сезон.

Портсмут и Дарби Каунти се завърнаха в Чемпиъншип, а Болтън, Питърбро, Оксфорд и Барнзли ще си оспорват последното място за промоция във второто ниво на английския футбол.