Левски успя да вземе дербито с ЦСКА, след като победи с 2:0. Това беше първа победа за "сините" за първенство в дербито от 2019-а година насам.

В 10-та минута Роналдо остана сам срещу Бусато, но вратарят на ЦСКА успя да спаси.

В 17-та минута ЦСКА вкара след комичен автогол, Лазар Туфегджич стреля, Андреев спаси, но топката отиде при Кордоба, който се опита да изчисти, но го направи право във вратаря на Левски и топката влетя в мрежата. Голът обаче беше отменен след преглед с ВАР, защото при паса към сърбина имаше засада.

В 28-та минута Линдсет стреля страхотно от воле извън наказателното поле, но топката срещна гредата.

В 78-та минута Левски откри по комичен начин, след сериозно разбъркване Матей изведе Стефанов, който се освободи и на опразнената врата вкара за 1:0.

В 81-та минута след нова грешка в защитата на ЦСКА топката попадна при Роналдо, който напредна и намери чудесно Велтон, който останал сам срещу Бусато реализира за 2:0.

В 89-та минута ЦСКА остана и с 10 човека, след като Турицов беше изгонен с директен червен картон след преглед с ВАР.

С победата Левски събра 18 точки и е осми, а ЦСКА е трети с 22 точки, но и двата тима имат доста отложени мачове.