Левски спечели първи трофей от 2009-а година насам, след като победи с 1:0 ЦСКА във финала на SESAME Купа на България. Двубоят се игра пред пълния стадион "Васил Левски" в София. Единственото попадение реализира Илиян Стефанов в 57-та минута.

Първото полувреме двата отбора не рискуваха и първият точен удар дойде чак в 43-та минута, когато Сундберг засече центриране от корнер, но Бусато улови.

В 57-та минута Левски успя да открие резултата, Томас Лам сгреши и топката му беше отнета от Уелтон, който не успя да отправи удар, но топката достигна до Филип Кръстев, който подаде към Илиян Стефанов, а след рикошет топката влетя в мрежата на Бусато - 0:1.

В 62-та минута Миланов стреля от фаул, но Бусато улови.

В 83-та минута Цунами стреля от дистанция, но Бусато изби в корнер.

В 85-та минута Левски можеше да реши всичко, Милано намери чудесно Михайлович, който стреля веднага, но право в Бусато.

С успеха Левски си осигури и място в евротурнирите. Тимът и в момента е трети в класирането, което отново дава право на евроучастие, но дори и да завърши четвърти заедно с ЦСКА ще участват в Лигата на конференциите, а последният евроучастник ще бъде определен след бараж.

Така Левски спечели 26-ия си трофей в турнира и първи от 2007-а година, а ЦСКА остана с 21.

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Томас Лам, Мено Кох, Брадли Мазику, Тибо Вион (Федерико Варела 75 мин.), Карло Мухар (Амос Юга 56 мин.), Жеферсон, Георги Йомов, Греъм Кери (Маурисио Гарсес 63 мин.), Жорди Кайседо

Левски: Пламен Андреев, Сонко Сундберг, Килиан Ван дер Каап, Хосе Кордоба, Драган Михайлович, Филип Кръстев, Георги Миланов, Цунами, Илиян Стефанов (Адриан Краев 83 мин.), Уелтон (Марин Петков 90 + 3 мин.), Билал Бари