Левски сложи край на една от негативните си серии в последните години и победи Славия с 2:0.

В 38-та минута Левски откри, след като Рикардиньо получи топката на дъгата на пеналта и със страхотен шут вкара за 1:0.

Малко преди края на полувремето Левски получи дузпа, но тя беше отменена след преразглеждане с ВАР заради засада.

Славия изигра доста добър мач и опита да изравни, но пропусна няколко изгодни положения.

В самия край Ел Джемили центрира в пеналта към Марин Петков, който от воле оформи крайното 2:0.

По този начин Левски записа първи успех над "белите" на Герена от цели 3 години. Последния беше при 1:0 на 21 март 2021г. От тогава до днес сините нямаха победа като домакин на Славия.

Освен това Левски направи и първи дубъл срещу Славия - победа и в двата мача срещу този съперник. Последния дубъл беше през сезон 2018-2019.

С победата Левски събра 51 точки и е четвърти, Славия е на 11-то място с 29 точки. Освен това "сините" си осигуриха и на практика участие в първата шестица.

В междинния кръг Левски ще играе срещу Лудогорец в Разград на 3 април, а Славия е домакин на Пирин на 2 април.