Левски победи с 2:0 Арда и стана последният европейски участник от България за следващия сезон. С това приключи и сезон 2022-2023 в българския футбол.

Бразилецът Уелтън вкара и двата гола за Левски, а с успеха тимът си осигури място в Лигата на конференциите през следващия сезон.

В 37-та минута Уелтън навлезе в наказателното поле и след серия от финтове изненада Арда с удар по земя, а вратарят Господинов не помръдна и топката влезе в мрежата му - 1:0.

В 58-та минута Уелтън вкара втори гол за Левски, след като засече центриране в наказателното поле на Асен Митков. Така бразилецът направи 2:0 и подпечата визите на Левски за Лигата на конференциите.

Левски ще започне в турнира от втория предварителен кръг, а жребият е на 21 юни.

Любопитно е, че Левски няма загубен бараж за Европа във всичките си участия в тази среща.