Левски успя да победи с 2:0 Черно море и по този начин остави всичко в ръцете на Ботев в битката за третото място в редовния сезон в елита.

След нулево първо полувреме 53-та минута Черно море остана с човек по-малко. Изгонен беше нападателят Сердюк, който контузи тежко вратарят на домакините Николай Михайлов, който беше изведен от стадиона с линейка.

Левски откри в 74-та минута след автогол на Даниел Димов, а в добавеното време на срещата Марин Петков удвои и оформи крайния резултат.

В класирането Левски е пети с 42 точки, Ботев е на четвъртото място с 43 точки, а Черно море е на третата позиция с 45 точки.

Ботев приема утре Локомотив София и само победа ще направи тима трети в редовния сезон и така отборът ще има по-добра програма в битката за медалите в първата шестица.

При успех утре Ботев ще е домакин следващата седмица на Черно море в изключително важен мач в битка за медалите. При загуба или равенство Ботев ще гостува във Варна.