Малко не стигна на Левски да стигне поне до продължения срещу немския Айнтрахт Франкфурт в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Резултатът беше 0:0 до 79-та минута, но тимът загуби с 0:2 гостуването си в Германия и отпадна с общ резултат 1:3, след като първия мач в София завърши 1:1.

В 25-та минута Мармуш безе изведен и вкара, но голът беше отменен заради засада след преглед с ВАР.

В 31-та минута домакините трябваха да правят принудителна смяна, след като Якич се контузи и беше заменен принудително от Уго Ларсон.

В 48-та минута опасен удар на Гьтоце беше спасен от Андреев.

В 79-та минута Айнтрахт откри резултата, след многоходава атака Гьотце беше изведен добре в пеналта подаде към и той не сгреши - Джесик Нганкамп 1:0.

В 85-та минута Айнтрахт реши мача, отново след бърза многоходава атака първият голмайстор на домакините Джесик Нганкамп този път асистира за попадението на Елиес Шкири.

Така Левски отпадна от евротурнирите за този сезон, а Айнтрахт Франкфурт се класира за групите на Лигата на конференциите, жребият за които е утре.