Левски се класира за финала на турнира за Купата на България след драматичен мач, 4 гола и червен картон в дербито с ЦСКА. Сините направиха 2:2, но в първата среща победиха с 2:0 и ще спорят за трофея със Славия, който снощи елиминира Ботев. Отборът на Делио Роси игра повече от полувреме с човек по-малко, след като Кали Тиам бе изгонен още в 28-та минута. Той срита грубо голмайстора на червените Каранга, който не можа да продължи мача и напусна със сълзи на очи. Каранга игра в дербито въпреки личната трагедия, която го сполетя – в нощта преди мача той загуби своята майка.

Левски откри още в 7-та минута чрез Гомес, който красиво посрещна от въздуха една избита топка.  В 52-та минута Обертан от Левски пропусна сам срещу вратаря. 5 минути по-късно Бланко изравни, след като вратарят Митрев изпусна една топка от ръцете си. Енрике вкара втори гол за ЦСКА в 61-та минута, когато засече с глава центриране на Манолев. Реферът отсъди засада и отмени попадението, но положението бе доста спорно. В 65-ата минута Паулиньо проби отляво и майсторски изведе Буш, който вкара за 2:1 за Левски и на практика предреши мача, въпреки че сините бяха в намален състав. Алберт оформи крайното 2:2 в 82-та минута.