ПФК „Левски“ гостува на съименника си от Карлово за приятелски мач с благотворителна цел. Двата отбора, носещи името на Апостола, се изправиха един срещу друг в среща, с която да наберат средства за пострадалите от наводнените карловски села.

Преди началото на срещата бяха продадени 2117 виртуални билета, приходите от тях и от продадените физически пропуски отиват изцяло за благотворителност. Футболистите също си закупиха билети, с които да подпомогнат инициативата.
Неофициален дебют за гостите от София направи новото попълнение Абдулахи Шеху. На вратата пък беше Николай Михайлов.

Състави:

Левски Карлово: 12. Станислав Попов, 3. Мартин Симеонов, 4. Борис Бисеров, 8. Иван Тошев, 10. Запрян Запрянов, 14. Стоян Славков, 16. Теодор Андреев, 17. Иван Ангелов, 18. Ерай Карадайъ, 19. Петър Петров, 30. Емил Иванов

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Велтон, 18. Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев

ПФК „Левски“ откри резултата в четвъртата минута и удвои преднината си в 30-ата минута. Класическият резултат от 0:3 бе постигнат в 42-ата минута, а 10 минути преди последния съдийски сигнал столичани отбелязаха четвърто точно попадение.