Мексико и Полша направиха 0:0 в първия си мач от груповата фаза на Световното първенство в Катар. Звездата на поляците Робърт Левандовски пропусна дузпа в 54-та минута, след като вратарят Гилермо Очоао спаси.

В 27-та минута Алексис Вега отправи удар, който премина покрай вратата.

Малко по-късно и Луис Чавес стреля, но също покрай вратата.

В 52-та минута Ървинг Лозано стреля, но ударът му беше спасен.

В 54-та минута Полша получи дузпа, след като Ектор Морено фаулира Левандовски. Първоначално наказателен удар не беше отсъден, но след ВАР съдията отсъди наказателния удар. Зад бялата точката застана Левандовски, чийто удар обаче беше спасен от Очоао, който участва на петото си Световно първенство. Левандовски пък продължава да е без гол на Световно.

В 64-ата минута Едсон Алварес стреля извън наказателнотот поле, а Анри Мартин се опита да отклони с глава към вратата, но Шчесни изби.

В 4-ата минута на добавеното време Якуб Камински бе изведен вдясно от вратата на Очоа и стреля по диагонала, но вратарят на "ацтеките" спаси.

Това беше второ нулево равенство за деня след мача Дания - Тунис.

Мексико: Гийермо Очоа, Сесар Монтес, Ектор Морено, Хорхе Санчес, Хесус Гаярдо, Едсон Алварес, Ектор Ерера (Карлос Родригес 71 мин.), Луис Чавес, Алексис Вега (Уриел Антуна 85 мин.), Анри Мартин (Раул Хименес 71 мин.), Ървинг Лосано

Полша: Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински, Никола Залевски (Кристиян Биелик 46 мин.),  Гжегож Крихояк, Якуб Камински, Себастиан Шимански (Пшемислав Франковски 72 мин.), Роберт Левандовски, Пьотр Желински ( Аркадиуш Милик 88 мин.)