Лудогорец победи с 2:1 Лески и отстрани носителя на трофея от миналия сезон на осминафиналите в турнира за Купата на България. Уелтън откри резултата, но след голове на Игор Тиаго и Бърнард Текпетей Лудогорец направи пълен обрат.

Любопитно е, че това беше първа победа на Лудогорец срещу Левски в турнира за Купата.

Левски откри в 61-та минута, когато Цунами центрира в пеналта към, а Уелтън успя да засече топката и тя влетя в мрежата на Слуга за 0:1.

В 70-та минута Пьотровски центрира в наказателното поле към Игор Тиаго, който отблизо вкара за 1:1.

В 79-та минута Лудогорец направи пълен обрат, след като Текпетей пое топката и с мощен шут под плонжа на Пламен Андреев от границата на наказателното поле вкара за 2:1.

В 88-та минута Левски получи дузпа за игра с ръка на Оливие Вердон и съдията Георги Давидов след преглед с ВАР отсъди дузпа, която беше изпълнена от Хосе Кордоба, който обаче би над вратата.

Лудогорец се присъедини към Арда, Спартак Варна, Локомотив София, ЦСКА, ЦСКА 1948, Славия и Черно море, които също се класираха за четвъртфиналите.