Крумовград отново направи сензация, след като в първия кръг победи шампиона Лудогореца, сега тимът победи като домакин третия през изминалия сезон - ЦСКА 1948 с 1:0. Мачът се играе на базата на Ботев в Коматево, където Крумовград домакинства.

Двубоят беше изгледан от старши треньора на Ботев Станислав Генчев. Следващият понеделник Ботев приема именно Крумовград.

В 12-та минута Талис отправи топовен изстрел, който срещна страничната греда.

В 27-та минута Крумовград получи дузпа за игра с ръка на Георги Русев. След намесата на ВАР обаче се видя, че топката удря Русев в гърдите и наказателният удар беше отменен.

В 36-та минута Педриньо отправи страхотен удар от фаул, но Янко Георгиев успя да избие в корнер.

В 53-та минута и Крумовград уцели греда. Серкан Юсеин центрира от корнер, а Матей Шимич стреля с глава, но ударът му срещна гредата.

В 73-та минута Даниел Миланович, който правеше дебют за Крумовград в днешния мач успя да открие резултата. Симеон Петров опита да изчисти, но топката попадна в Даниел Младенович, който овладя и със страхотен удар извън наказателното поле не остави шансов на Наумов за 1:0.

Крумовград събра 6 точки и е на 9-та позиция, а ЦСКА 1948 е 7-ми със 7 точки, но и мач по-малко.

В следващия кръг Крумовград ще гостува на Ботев.