Кристиано Роналдо записа пореден рекорд в кариерата си. 36-годишният нападател се разписа на два пъти в 89-ата и 96-ата минута, за да донесе успеха на Португалия над Ирландия с 2:1 в група “А” на световните квалификации и по този начин вече е едноличен лидер в класацията за най-много голове с националната фланелка със 111 точни изстрела, изпреварвайки Али Даеи.

Роналдо можеше да отбележи доста по-рано в срещата, но пропусна дузпа в 15-ата минута, а след това гостите поведоха с попадение на Джон Игън в 45-ата минута. Все пак Кристиано се реваншира в края на мача и донесе успеха на своя тим с два късни гола.

Така Португалия излезе начело в групата с 10 точки и мач повече от втория Сърбия. Ирландия пък остава без спечелена точка на 4-ата позиция.