Мъжкият национален отбор на България победи с 5:1 Гибралтар и записа първа победа от близо година насам. Това беше предпоследна среща за националите в Лигата на нациите, а в понеделник предстои гостуване в Скопие на Северна Македония.

Двубоят беше официален дебют на новия селекционер на националите Младен Кръстаич.

След няколко пропуски България успя да открие резултата в 23-та минута, когато Филип Кръстев центрира от корнер, а Валентин Антов засече с глава за 1:0.

Гибралтар обаче мигновено изравни по същия начин. Капитанът на Гибралтар Рой Чиполина засече с глава центриране от корнер за 1:1.

В 36-та минута националите отново поведоха, след като Илиян Стефанов успя да намери добре Кирил Десподов в наказателното поле и той с хубав изстрел не остави шансове на Колеинг за 2:1.

В 52-та минута Петко Христов проби и пусна в наказателното поле, където Илиян Стефанов отправи удар, но Колеинг спаси, при добавката обаче Радослав Кирилов с топовен шут направи 3:1.

В 55-та минута Десподов центрира с външен в наказателното поле към Илиян Стефанов, който игра с глава, вратарят на гостите успя да спаси, но при добавката отново с глава Стефанов реализира за 4:1.

В 81-та минута Радослав Кирилов изведе чудесно Марин Петков и той без проблем отблизо направи 5:1.

С успеха България събра 6 точки и остава на третото място, Северна Македония е на второто със седем.

Последната победа на националите в официален мач беше през октомври миналата година.

В другия мач от нашата група Грузия победи Северна Македония с 2:0 и спечели групата, класирайки се за Лига В за следващото издание на Лигата на конференциите и осигурявайки си бараж, ако не се класира през квалификациите на Евро 2024.

В последния си мач от Лигата на нациите България гостува на Северна Македония в директен мач за второто място в групата.

България: Даниел Наумов, Иван Турицов (Йоан Стоянов 60 мин.), Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Филип Кръстев, Илиян Стефанов (Никола Илиев 71 мин.), Илия Груев (Янис Карабельов 71 мин.), Кирил Десподов (Георги Русев 60 мин.), Радослав Кирилов (Мартин Минчев 83 мин.)

Гибралтар: Дайли Колеинг, Рой Чиполина, Греъм Торийя (Джон Сържант 63 мин.), Ийтън Брито (Джоузеф Чиполина 83 мин.), Люи Ансли (Итън Джоли 63 мин.), Лиам Уокър (Никълъс Позо 72 мин.), Джейс Оливеро, Лий Кашаро (Рийс Стич 63 мин.), Киан Ронан, Скот Уайсман, Бернардо Лопес

Снимка: Спортал