Бразилия стана вторият отбор, който се класира за осминафиналите на Мондиала в Катар. "Кариоките" победиха с 1:0 Швейцария след гол в 83-та минута на Каземиро.

В 27-та минута удар на Винисиус беше избит в корнер от Зомер.

В 31-та минута и Рафиня стреля, но Зомер отново спаси.

В 65-та минута Бразилия поведе в резултата, Винисиус беше изведен от Каземиро, навлезе в наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Зомер. Първоначално голът беше признат, но след преглеждане с ВАР голът беше отменен.

В 83-та минута бразилците все пак успяха да си вземат мача. Винисиус пусна към Родриго, който с едно докосване намери Каземиро, а той с много хубаво изпълнение реализира за 1:0.

В 87-та минута Родриго отправи удар, но Зомер спаси.

С успеха бразилците станаха едва вторият отбор, който се класира за елиминациите на Мондиала, след като в събота и Франция си осигури място на осминафиналите.

Бразилия е лидер с 6 точки в групата, Швейцария е на второто място с три точки, а Сърбия и Камерун са с по една.

В първия мач в групата днес Сърбия и Камерун направиха 3:3.

В последните срещи Бразилия играе срещу Камерун, а Сърбия срещу Швейцария.

Бразилия: Алисон, Едер Милитао, Маркиньос, Тиаго Силва, Алекс Сандро (Алекс Телеш 86 мин.), Рафиня (Антони 73 мин.), Фред (Бруно Гимареш 58 мин.), Каземиро, Винисиус, Лукас Пакета (Родриго 58 мин.), Ричарлисон (Габриел Жесус 73 мин.)

Швейцария: Ян Зомер, Силван Видмер (Фабиан Фрей 86 мин.), Нико Елведи, Мануел Аканжи, Рикардо Родригес, Ремо Фройлер, Гранит Джака, Фабиан Рийдер (Ренато Щефен 59 мин.), Мохамет Соу (Михаел Аебишер 76 мин.), Рубен Варгас (Едмилсон Фернандес 59 мин.), Бреел Емболо (Харис Сеферович 76 мин.)