Нападателят на Берое Мартин Камбуров официално изравни легендата Петър Жеков на върха в голмайсторската листа в елита.

Камбуров се разписа от дузпа в 49-та минута при успеха с 1:0 на Берое като домакин на Ботев Враца.

С това попадение Камбуров вече дели първото място с Петър Жеков и му трябва само още един гол, с който да мине Жеков и да излезе начело в класацията. Двамата са с по 253-и гола.

В българския футболен елит Камбуров има голове за отборите на Ботев Пловдив, Спартак Плевен, Локомотив Пловдив, Локомотив София, ЦСКА София, Берое и ЦСКА 1948.

Ботев Враца завърши с 10 човека в двубоя, след като в 76-та минута Бауренски беше изгонен с директен червен картон.

В класирането Берое е на петото място с 9 точки, а Ботев Враца е на шестата позиция с 8.